Triumph Tiger 900 GT Aragon a Triumph Tiger 900 Rally Aragon

Triumph predstavil limitovanú edíciu modelov Triumph Tiger 900 GT Aragon a Triumph 900 Rally Aragon, ktorá bude dostupná len niekoľko mesiacov  v roku 2023.

Ceny pre limitovanú edíciu Aragon:

Triumph Tiger 900 GT Aragon 15 600,-EUR

Triumph Tiger 900 Rally Aragon 16 100,-EUR .

V júli 2022 si Iván Cervantes zaistil víťazstvo v jednom z najnáročnejších pretekov Baja Aragon. Rok potom oslavuje Triumph tento mimoriadny výkon uvedením modelov Tiger 900 Rally Aragon a Tiger 900 GT Aragon. Tieto špeciálne edície, ktoré sú k dispozícii iba niekoľko mesiacov v roku 2023, majú jedinečné farby a špecifikácie. Verzia Tiger 900 Rally Pro Aragon dostala navyše horné padacie rámy pre ochranu palivovej nádrže a verzia Tiger 900 GT Pro Aragon dostala spodné padacie rámy pre ochranu motora.
V sedle motocykla Tiger 900 Rally Pro ovládol Cervantes pretek na 450 km. Cieľovú čiaru preťal s pôsobivým náskokom 1 hodiny a 6 minút pred svojimi súpermi, čo preukázalo schopnosti tohto motocykla, odolať tým najdrsnejším terénnym podmienkam v súťaži elitnej kategórie.
Oba modely Tiger 900 Aragon ponúkajú všetky špecifikácie, technológie a schopnosti, známe u špičkových motocyklov Tiger 900 GT Pro a Rally Pro. Ich pokročilý výkon, spolu s dvomi úplne novými farebnými prevedeniami, maximálne zachováva agresívny charakter a navyše pridáva výhodu pripravenosti na preteky.
Tiger 900 Rally Aragon ponúka kombináciu troch farieb. Matt Phantom Black, Matt Graphite a Crystal White s výraznými prvkami Racing Yellow, ktoré sa hladko spájajú s detailmi motocyklov. Navyše jedinečný dizajn sediel v dvoch farbách.
Tiger 900 GT Aragon nasleduje s detailmi Triumph Tiger a Aragon Edition, okrem atraktívneho dizajnu sedadiel v dvoch farbách, je tento model vyrobený v elegantnom, ale veľmi atraktívnom spojení farieb Diablo Red, Matt Phantom Black a Crystal White.
Oba modely sa naďalej môžu pochváliť pôsobivou hodnotou maximálneho krútiaceho momentu 87Nm pri 7.250 otáčkach za minútu, rovnako ako asistovanou spojkou s protišmykom, prenášajúci pôsobivý výkon trojvalcového motora. Aj tieto nové prírastky do rodiny Tiger sú vybavené modulárnym rámom, odpružením tej najvyššej špecifikácie a sú prispôsobené tak, aby optimalizovali svoj potenciál a poskytli maximálnu agilitu a dynamickú ovládateľnosť v teréne aj na ceste.
Pre maximálnu ovládateľnosť je GT Aragon ďalej vybavený plne elektronicky nastaviteľnou 45mm kazetovou USD vidlicou Marzocchi, zatiaľ čo na modely Rally Aragon nájdeme vidlice Showa, vyladené pre ešte presvedčivejší výkon v teréne.