TRIUMPH Tiger Sport 660

Triumph Tiger Sport 660 prináša novú definíciu všestranného motocykla využívajúc všetky výhody trojvalcového motora s objemom 660cc so špičkovým výkonom a špecifikáciou pre výborné cestovateľské schopnosti na dlhé vzdialenosti. Rovnako ako Triumph Trident 660, bol aj nový Triumph Tiger Sport 660 navrhnutý tak, aby položil úplne nové štandardy vo výkone, špecifikáciách aj prevádzkových nákladoch. Tiger Sport 660 prináša do strednej triedy kategórie Adventure sport významné výhody a stáva sa predpokladanou prvou voľbou pre jazdcov, ktorý hľadajú maximálnu všestrannosť pri každej jazde. Od dochádzania, cez každodenné použitie až k dlhším výletom, poskytne nový Tiger Sport 660 všetky potrebné schopnosti akými sú napríklad ovládateľnosť, výkon alebo štýl pre novú generáciu jazdcov značky Triumph. Ako prvý a najsilnejší vo svojej triede prináša nový trojvalcový motor s objemom 660ccm  všetky výhody tejto koncepcie v porovnaní s dvojválcom. Kompletnú porciu krútiaceho momentu i výkonu naprieč celým spektrom otáčok. Maximálna hodnota 64Nm v 6.250 otáčkach a 81PS v 10.250ot/min činí z nového Tigra Sport 660 najsilnejší stroj vo svojej triede. Prenos výkonu zabezpečuje sofistikovaný systém ovládania motora. Jemnú prácu s plynom zabezpečuje elektronický plyn Ride-by-Wire,  zatiaľ čo šesťstupňová prevodovka prispieva svojimi precízne zostavenými prevodovými pomermi k perfektnej pohode pri každodennej jazde.
Jazdu svojim hlbokým tónom podčiarkuje krátky, minimalistický tlmič výfuku umiestnený pod motocyklom.
Motor je samozrejme plne kompatibilný s normou EURO5. Produkuje nízke emisie, vyznačuje sa aj nízkou spotrebou. Prostredníctvom jednoducho odstrániteľnej konverznej sady môže byť taktiež prispôsobený požiadavkám na európske vodičské oprávnenie A2. Triumph Tiger Sport 660 bol navrhnutý tak, aby poskytoval dynamické a svižné ovládanie typické pre značku Triumph. Veľmi ľahko ovládateľný motocykel je dokonale vyvážený. Vďaka presnému riadeniu si za jeho hliníkovými odľahčenými riadidlami užijete veľkolepú a sebavedomú jazdu. Dvojité praktické sedlo s ergonomickými držadlami pre spolujazdca je umiestnené vo výške 835mm. Tiger Sport 660 taktiež ťaží zo svojej štíhlej stavby v prípade manévrovania v minimálnej rýchlosti.
Vývoju podvozku bola venovaná zvláštna pozornosť. Iba tak bolo možné naviazať na legendárne manévrovacie schopnosti motocyklov Triumph zabezpečujúce športový pôžitok pri sólo jazde, rovnako ako komfortný, takmer „plyšový“ pocit pri dlhšom cestovaní alebo jazde vo dvojici. Vpredu je motocykel vybavený 41mm USD kártridžovou vidlicou so zdvihom 150mm. Predná vidlica je perfektne zladená so zadnou pružiacou jednotkou Showa s pružinou s dvojitou tvrdosťou pre optimalizáciu nastavenia pre jazdu sólo alebo vo dvojici.
Zadná centrálna jednotka má taktiež oddelené nastavenie predpätia pre prispôsobenie jazde vo dvojici a s plnou batožinou.
Sedemnásťpalcové päťlúčové kolesá z ľahkej zliatiny obuté do pneumatík Michelin taktiež prispievajú k skvelej ovládateľnosti stroja za všetkých poveternostných podmienok. Dvojica brzdových kotúčov o priemere 310mm a dvojpiestikové brzdiče Nissin spolu s plne nastaviteľnou brzdovou páčkou  zabezpečujú vynikajúci brzdný účinok.

Možnosť dlhého cestovania

Praktickosť a všestrannosť dominujú zoznamu najžiadanejších vlastností cestovateľských motocyklov strednej triedy. A nový Tiger Sport 660 ponúka oboje vrchovatou mierou ako pre každodenné dochádzanie alebo jazdu po meste, rovnako ako celovíkendové úniky z mesta a dlhé výlety.
Nádherne tvarovaná nádrž pojme 17 litrov paliva a dodáva tak motocyklu naozaj veľký akčný rádius. Jednoducho jednou rukou nastaviteľné cestovné plexi zasa ochráni jazdca pred nepriazňou počasia i náporom vetru za jazdy.
Cestovnú kapacitu ešte navyšujú diskrétne ukryté držiaky bočných kufrov, ktoré umožňujú jednoduchú a bezproblémovú inštaláciu voliteľných kufrov pri súčasnom zachovaní čistých línií zadnej časti motocykla. Celkovú kapacitu batožiny je možné ešte navýšiť inštaláciou horného kufra s objemom 52 litrov, ktorý bezpečne pojme dve integrálne prilby. Bočné kufre a vrchný kufor je možné samozrejme prispôsobiť farebnému prevedeniu motocykla.

Technológie pre maximálnu bezpečnosť a prehľad. Najlepší vo svojej triede.

Nový Triumph Tiger Sport 660 je vybavený pokročilým štandardom v oblasti technológií zahrnujúcich novú multifunkčnú TFT prístrojovú dosku, ktorá zobrazuje všetky nevyhnutné údaje v jednoduchom a jasnom usporiadaní. Ta bola špeciálne vytvorená tak, aby sa dokázala bezproblémovo spojiť s aplikáciou My Triumph, ktorá umožňuje napríklad podrobnú navigáciu, ovládanie akčných kamier GoPro alebo interakciu telefónu  a hudby. To všetko ovládané prostredníctvom tlačidiel na riadidlách a zobrazované na TFT obrazovke

Ďalším prvkom špičkovej výbavy sú dva jazdné režimy Road a Rain. Nastavujú odozvu plynu a úroveň citlivosti kontroly trakcie a pomáhajú tak jazdcovi v akýchkoľvek jazdných podmienkach. Ďalším bezpečnostným prvkom je ABS a vypínateľná kontrola trakcie. To všetko ako súčasť štandardnej výbavy. Kontrolu trakcie je možné pomocou nastavení v prístrojovej doske úplne vypnúť.

Ako ďalší príspevok k jazdnému komfortu je Triumph Tiger Sport 660 vybavený  spojkou s asistenciou a spojkovou páčkou s nastaviteľným rozsahom pre zníženie únavy rúk hlavne pri jazde v meste.

Pre dosiahnutie maximálnej účinnosti i odolnosti je motocykel kompletne osadený LED osvetlením vrátane dvojice hlavných svetlometov, integrovaného zadného svetla a smeroviek s automatickým vypínáním.

Nový dynamický charakter Tiger Sport 660 a osobitný štýl

Nový Tiger Sport 660 krásne skĺbil praktickosť so súčasným dizajnom typickým pre kategóriu Adventure sport. Z úplne novej kapotáže vyžaruje sebaistý postoj a čisté línie počínajúc dvojicou svetlometov, cez kokpit, až k minimalistickej zadnej časti lemovanej koncovým svetlom.

Medzi ďalšie vynikajúce dizajnové detaily patria napríklad zrkadlá v tvare slzy, profilované kryty chladiča a vidlíc a minimalistický tlmič výfuku z nerezovej ocele.

Na výber sú tri atraktívne farebné prevedenia:

JET BLACK / GRAPHITE

 

 

SNOWDONIA WHITE / JET BLACK

 


GRAPHITE / JET BLACK

KOROSI RED / GRAPHITE

Najnižšie prevádzkové náklady v celej kategórii

Rovnako  ako vo svojich špecifikáciách je nový Tiger Sport 660 vysoko konkurencieschopný i v kategórii prevádzkových nákladov. Tie zahŕňajú napríklad servisný interval 16.000km (alebo 12mesiacov) plus dvojročnú záruku neobmedzeného počtu kilometrov, ktorú je možné voliteľne predĺžiť o jeden alebo dva roky. To všetko je umožnené vďaka rozsiahlemu testovaciemu programu Triumph, ktorý je základom tej najspoľahlivejšej motorovej platformy.
Táto vysoká úroveň spoľahlivosti sa priamo odráža v modeli Tiger Sport a jeho najnižších servisných nákladoch v danej kategórii. Počas trojročného servisného cyklu vyžaduje Tiger Sport 660 len niečo málo viac ako 8 hodín strávených v servise. Taktiež jeho prevádzkové náklady sú o 30% efektívnejšie, ako konkurencia. K tomu má Tiger Sport najnižšie náklady na údržbu dielov. V priebehu troch rokov o celých 17% lacnejšie, ako jeho konkurenti.

Dostupná personalizácia: originálne príslušenstvo Triumph

Pre nový Tiger Sport 660 je k dispozícii rozsiahla rada viac, ako 40 druhov rôzneho príslušenstva. To umožňuje jeho užívateľom pridať ešte viac praktických vecí, technológii, pohodlia i ochrany alebo všestrannosti pomocou batožiny. Všetko príslušenstvo bolo navrhnuté súbežne s motocyklom a bolo podrobené rovnako prísnym testom kvality a odolnosti.

Okrem systému MY Triumph Connectivity obsahuje príslušenstvo taktiež rýchloradenie hore aj dole, vyhrievané gripy, USB nabíjačku pod sedlom, dynamické smerovky a systém kontroly tlaku v pneumatikách.
Mezi batožinou je možné zvoliť plne integrované bočné kufre a vrchný box na dve prilby. Kufre môžu byť farebne prispôsobené tak, aby zodpovedali farebnému prevedeniu motocykla vrátane hliníkového nosiča a vodotesného rolovacieho vaku.
V rámci ochrany je možné pridať chrániče rámu, motora a vidly.

TigerSport660detail7

VLASTNOSTI VYLEPŠUJÚCE JAZDU

Ako ďalší príspevok k jazdnému komfortu je Triumph Tiger Sport 660 vybavený antihoppingovou spojkou s asistenciou a spojkovou páčkou s nastavitelným rozsahem pre zníženie únavy rúk hlavne pri jazde v meste.

IDEÁLNA KONFIGURÁCIA PRE KAŽDÉHO

Pre nový Tiger Sport 660 je k dispozícii rozsiahla rada viac, ako 40 druhov rôzneho príslušenstva. To umožňuje jeho uživatelom pridať ešte viac praktických vecí, technologií, pohodlia i ochrany alebo všestrannosti pomocou batožiny. Všetko príslušenstvo bolo navrhnuté súběžne s motocyklom a bolo podrobené rovnako prísným testom kvality a odolnosti.

TigerSport660detail8
TigerSport660detail9

NEUVERITEĽNÁ BRZDIACA SCHOPNOSŤ

Dvojica brzdových kotúčov o priemere 310mm a dvojpiestikové brzdiče Nissin spolu s plne nastavitelnou brzdovou páčkou zabezpečujú vynikajúcí brzdný účinok.

ADVENTURE ŠTÝL NA KAŽDÝ DEŇ

Nový Tiger Sport 660 krásne skĺbuje praktickosť so súčasným designem typickým pre kategóriu adventure sport. Z úplne novej kapotáže vyžaruje sebaistý postoj a čisté linie počínajúc dvojicou svetlometov, cez kokpit, až k minimalistickej zadnej časti lemovanej koncovým svetlom.

TigerSport660detail10
TigerSport660detail11

17 LITROVÁ NÁDRŽ PRE LEPŠIE TURISTICKÉ SCHOPNOSTI

Nádherne tvarovaná nádrž pojme 17 litrov paliva a dodává tak motocyklu naozaj veľký akčný rádius. Jednoducho jednou rukou nastavitelné cestovné plexi zase ochráni jazdca pred nepriazňou počasia i náporom vetru za jazdy.

Objem motora: 660cc
Max Výkon: 81 PS / 80 bhp (60 kW) @ 10,250 rpm
Max krútiaci moment: 64 Nm (47 lbft) @ 6,250 rpm
Prevodovka: 6 rýchlostná
Odpruženie: Predné: Showa 41mm upside down vidla s oddelenou funkciou zdvih 150mm

Zadné: Showa jednotka odpruženia RSU, s nastavením predpätia zdvih 150mm

Brzdy: Predná: Nissin dvojpiestikový posuvný strmeň, dva kotúče 310mm, ABS

Zadná: Nissin jednopiestikový posuvný strmeň, jeden kotúč 255mm, ABS

Pneumatiky: Predná: 120/70R17

Zadná: 180/55R17

Objem palivovej nádrže: 17.2 l
Výška sedla: 835 mm
Váha s náplňami: 206 kg