Nový Triumph Tiger 850 Sport

Triumph predstavil nový Tiger 850 Sport. Tiger 850 Sport využíva výhody trojvalcového motora vyvinutého pre modelovú radu Tiger. Na mieru ušitá výbava a technológie dosahujú takisto vysokú špecifikáciu pre intuitívne celodenné využitie. Základ tvorí posledná platforma Tiger ktorá poskytuje ideálnu pre Tigre typickú dynamiku a agilnú ovládateľnosť.

Spoločné vlastnosti všetkých modelov Tiger:

  • Vzrušujúci vynikajúco predvídateľný charakter trojvalcového motora s vynikajúcou odozvou vďaka inovatívnej trojitej kľuke T-Plane.
  • Agilné a dynamické ovládanie
  • Pohodlný štýl
  • Servisný interval 16000km

Vlastnosti ušité na mieru Tiger 850 Sport pre lepšie ovládanie motocykla

Tiger 850 Sport zaujme štíhlym adventure štýlom

Nastavenie 850cc trojvalcoveho motora

Motor dosahuje maximálny výkon 85 koní při 8500 otáčkach a maximálny krútiaci moment 82 Nm pri 6500 otáčkach.

Využíva všetky výhody trojvalcových motorov a to najmä nástup výkonu a krútiaceho momentu už v spodných otáčkach a následne vyrovnané dávkovanie výkonu a krútiaceho momentu v celom spektre otáčok motora.

Možnosť licencie A2

 

Vynikajúca úroveň výbavy a technológií v štandardnej výbave

Brzdy Brembo Stylema s dvomi kotúčmi s priemerom 320mm

Tiger 850 je vybavený najlepšími brzdami v kategórii a to Brembo Stylema. Brembo Stylema sú ľahké, kompaktné starostlivo tvarované a vysokovýkonné brzdové strmene so zníženým objemom okolo piestov a brzdových doštičiek. Stylemy zabezpečujú okamžitú odozvu brzdovej sústavy.  Je zabezpečené zvýšené prúdenie vzduchu okolo brzdových doštičiek čo pomáha rýchlejšiemu chladeniu brzdových strmeňov.

 

Predné odpruženie je vysokokvalitné prémiové upside down kartridžové Marzocchi odpruženie s priemerom 45mm so zdvihmi 180mm. V kombinácii s plynovou zadnou jednotkou odpruženia od rovnakého výrobcu s manuálne nastaviteľným predpätím a zdvihom 170mm poskytujú ideálny základ pre pohodlnú ale aj športovú jazdu.

Najlepšia ergonómia v triede

Vďaka úzkemu sedadlu ergonomicky optimalizovanej polohe nôh a do rôznych uhlov nastaviteľným riadidlám má nový Tiger 850 Sport pohodlnú vzpriamenú jazdnú polohu navrhnutú pre zabezpečenie vysokej úrovne istoty jazdca pri ovládaní motocykla aj keď je motocykel v pohybe a aj keď stojí. Dvojpolohový mechanizmus nastavenia výšky sedadla umožňuje jazdcovi meniť výšku sedadla podľa individuálnej preferencie o 20mm.

Aby bola každá jazda ešte pohodlnejšia prichádza nový Tiger 850 Sport s veľkou nádržou s objemom 20l.

Nastaviteľný plexi štít

Nastaviteľný plexi štít poskytuje vynikajúcu ochranu proti vetru. Je nastaviteľný jednoduchým pohybom jednou rukou.

Ľahký modulárny rám

Vďaka modulárnemu rámu Tiger novej generácie dosahuje nový Tiger 850 Sport vynikajúcu ovládateľnosť. Zadný hliníkový podsedový rám je uchytený skrutkami.

5“ TFT vysokokontrastná prístrojová doska

5“ TFT vysokokontrastná prístrojová doska pre dobrú čitateľnosť za všetkých podmienok. Kľúčové informácie sa zobrazujú v ľahko čitateľnej a intuitívnej forme.

Jazdné módy Road a Rain s príslušnými mapami pre manažment motora a trakčnej kontroly zabezpečujú ideálnu kontrolu nad motocyklom za všetkých jazdných podmienok.

ABS a vypínateľná trakčná kontrola sa môže deaktivovať cez menu v prístrojovej doske.

Svietenie komplet LED vrátane denného svietenia DRL a smeroviek

Spojka Slip & Assist dopĺňa vynikajúcu odozvu motora a znižuje námahu ktorá je potrebná na ovládanie spojky, čo umožňuje pohodlnejšie ovládanie motorky tak na dlhých cestách ako aj v mestskom prostredí.

Tiger 850 Sport je vybavený aj zásuvkou napájania na 12V.

K dispozícii sú 2 nové farebné prevedenia

K dispozícii je viac ako 60 originálnych Triumph doplnkov