08aug, 2019
0
TRIUMPH THRUXTON TFC

TRIUMPH THRUXTON TFC

TRIUMPH THRUXTON TFC – nová definícia športovej klasiky

Triumph teraz ponúka úspešný model Thruxton taktiež v limitovanej sérii s označením TFC. Význam trojpísmenkovej skratky je Triumph Factory Custom. Ide teda o výrobcom profesionálne vyladený stroj. Thruxton TFC je prvým motocyklom upraveným TRIUMPH FACTORY CUSTOM oddelením. Takéto motocykle reprezentujú tie najkrajšie, exkluzívne a nejžiadanejšie motocykle, aké dokáže výrobca ponúknuť. Štandardu se vymykajú svojím vzhľadom, výkonmi aj vybavením. Ich počet bývá z dôvodu zvýšenia exkluzivity obmedzený na malé série.  V prípade motocyklov značky Triumph je továrenský tuning neoddeliteľnou súčásťouvýroby v podstate od prvého radového dvojválca, predstaveného Edwardem Turnerem roku 1902, až po špeciál MOTO2 2019, ktorý u divákov vyvolává husiu kožu. Toto je príbeh, ktorý sprevádza aj uvedenieaktuálnej novinky označenej ako TFC.

Cieľom je byť zriedkavý, krásny a zvláštny. V prípade modelu Thruxton TFC sa definícia týchto troch slov podarila splniť do posledného detailu.

 

TRIUMPH THRUXTON TFC – nová definícia športovej klasiky

Vyrobených bude iba 750 kusov tohto unikátneho stroja. Každý jeden kus je označený unikátnym číslom ktoré je registrované výrobcom a pre toto unikátne čislo je vystavený certifikát podpísaný  výkonným riaditeľom Triumphu Nickom Bloorom. Pri prevzatí motocykla Thruxton TFC dostane nový majiteľ aj hodnotný príbal k motocyklu obsahujúci personalizovanú knihu. Každý kus má taktiež pri spínacej skrínke umiestnenú tabuľku so svojím unikátnym poradovým číslom.

Thruxton s označením TFC je ihneď rozpoznateľný podľa odľahčenej celokarbónovej kapotáže doplnenej o karbonové ukončenie výfukových koncoviek a chrániče členkov. Ďalšími exkluzívnymi doplnkami súnapríklad zatmavené plexi, prešívané sedlo z pravej kože alebo napríklad frézovaný uzáver hrdla olejovej náplne. Nohy jazdca spočinú na duralových stupačkách ktoré majú svoj pôvod z modelu Daytona R.Nezanedbateľná je úspora hmotnosti pri modeli Thruxton TFC. Vývojárom sa podarilo znížiť hmotnosť motocykla o 5kg v porovnaní s modelom Thruxton R.

 

Ani motor nebol ušetrený od športových úprav. Z továrenského špeciálu vytiahli motorári o 12 koní naviac a maximálny výkon dosahuje teraz hodnotu 109 koní. Toto bylo dosiahnuté odľahčením niektorých častímotora a hlavne inštaláciou vysokokompresných piestov a modifikovanej vačky. Nezanedbatelné sú samozrejme titánové ladené výfukové koncovky Vance & Hines. Spolu s maximálnym výkonom byla navýšena taktiež hodnota krútiaceho momentu. Podarilo sa dosiahnuť úctyhodných 115Nm při 4850 otáčkach. K celkovému odľahčeniu stroja prispievajú aj také detaily ako odľahčená pretekárska batéria.

 

Podvozok zdobí predná plne nastaviteľná USD vidlica Öhlins NIX30, vzadu tvrdí muziku dvojica pružiacich jednotiek toho istého výrobcu s oddelenými expanznými nádobkami.

O bezpečnú jazdu sa starajú radiálne štvorpiestikové monobloky Brembo M434 v spolupráci s ultra lepivými pneumatikami Metzeler Racetec RR.

Z technologických vychytávok sú k dispozícii napríklad jazdné režimy RAIN, ROAD a SPORT, vytvorené špeciálne pre Thruxton TFC a vypínatelné ABS s kontrolou trakcie. Motocykel je kompletne osadený LED osvetlením. V závislosti na regionálnych predpisoch môže byť predný svetlomet osadený diodami pre denné svietenie DRL. Mobilný telefón alebo iné elektronické zariadenie je možné nabíjať pomocou USB konektoru. V rámci štandardnej výbavy je nainštalovaný taktiež imobilizér, ktorého čip je ukrytý v zlato ozdobenom zapalovacom kľúči.

Cenovka pre tento exkluzívny motocykel dosahuje hodnotu 21 000,-EUR

Komentáre sú vypnuté.

Copyright © 2017 | Design by EXWEB