27okt, 2018
0
TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE 

Pôvodné Scramblery a genéza  pre dnešnú scénu Scramblerov

Nový Scrambler 1200 pochádza z jedinečného rodokmeňa. Svoje korene môže sledovať priamo na pôvodnej scramblerovej scéne na začiatku 60-tych rokov…

Výhodná ponuka na skladové motocykle Triumph Scrambler 1200 XC a 1200 XE

TRIUMPH SCRAMBLER 1200XE

Pôvodné Scramblery a genéza  pre dnešnú scénu Scramblerov

Nový Scrambler 1200 pochádza z jedinečného rodokmeňa. Svoje korene môže sledovať priamo na pôvodnej scramblerovej scéne na začiatku 60-tych rokov minulého storočia, kedy Triumph zohrával kľúčovú úlohu.

Výroba motocyklov s minimalistickou zadnou časťou,  dvojitým urezaným výfukom zaveseným hore alebo dole, spravila z motoriek Triumph skutočné púštne ikony. Tieto modely inšpirovali prvé scramblery na svete – modelmi Bonneville T-120TT, T120C a TR6’C. A to boli motocykle, ktoré Steve McQueen vzal do púšte, na ktorých Bud Ekins pretekal a víťazil v blate a tie, ktoré prekonali najnáročnejšie púštne preteky všetkých čias – Baja 1000. V roku 2006 Triumph spustil  „modernú éru“ Scramblera. To bol začiatok sveta scramblerov, ktorý poznáme dnes a Triumph vytvoril celkom novú globálnu fanúšikovskú základňu, od mestských jazdcov až po filmové hviezdy, pričom všetkých spájalo zaľúbenie v ikonickom štýle Scramblera s nadčasovou siluetou od Triumphu.

Dve rôzne nastavenia nového Scrambleru 1200

Rada Triumph Scrambler 1200 pozostáva z dvoch úplne nových modelov:

Scrambler 1200 XC – postavený na cestu a zároveň skutočnú zábavu v teréne,

Scrambler 1200 XE – posúva špecifikácie komponentov a svoje off-road schopnosti až na najvyššiu úroveň ktorú si vieme v motocyklovom svete predstaviť

Vzrušujúci výkon

Obidvom novým Scramblerom dodáva špičkový krútiaci moment a špecialny „scrambler zvuk“  najnovšia generácia motora Bonneville High Power 1200 cm3. Charizmatický interval zapaľovania 270° zaisťuje hladký, lineárny výkon cez plynulú šesťstupňovú prevodovku. Motor 1200cc vyvinutý špeciálne pre Scrambler, poskytuje 90 PS pri 7,400 ot/min, čo je o 12,5% viac výkonu ako Bonneville T120 a neuveriteľných 38% viac ako Street Scrambler 2019. Navyše pohonná jednotka Scrambleru 1200 je naladená tak, aby poskytovala maximálny krútiaci moment 110 Nm pri nízkych otáčkach 3,950 ot / min. Toto je tiež o 37,5%viac ako poskytuje Street Scrambler. Zvuková stopa Scrambleru je vytváraná krásnym dvojitým vysokoúrovňovým výfukovým systémom so zvodmi a leštenými tlmičmi z nehrdzavejúcej ocele pre hlboký nárazový zvuk. 

Rovnako ako pre celú novú generácia Bonnevillov a modernej klasiky je už ride-by-wire a precízne zabudovaný systém chladenia kvapalinou štandardom, vďaka čomu je možné dosiahnuť optimálne naladenie výkonu a úspornejšiu prevádzku.

Oba modely Scrambler 1200 majú aj dlhý servisný interval 16 000 km.

Dominujúce vlastnosti v kategórii

Posúvanie schopností Scrambleru 1200 na najvyššiu úroveň je zabezpečené špičkovou technológiou zameranou na jazdcov, ktorej súčasťou sú:

• TFT prístrojový panel 2. generácie

Obidva modely sú vybavené úplne farebnými TFT prístrojovými panelmi najnovšej generácie od Triumphu, so štýlovým dizajnom a dvomi dizajnovými motívmi, ktoré môžu byť nastavené podľa potrieb jazdca. Zahŕňa úplne novú funkciu, ktorá umožňuje jazdcovi upraviť správu pri spustení obrazovky svojím menom.

• Až 6 jazdných režimov vrátane „Off-Road Pro“

V obidvoch modeloch sú jazdné režimy: Road, Rain, Off-Road, Sport a jeden jazdný režim nastaviteľný jazdcom , ktoré upravujú odpoveď škrtiacej klapky, nastavenia ABS a nastavenie kontroly trakcie, aby vyhovovali preferenciám jazdca a jazdným podmienkam.

Okrem týchto 5 režimov je Scrambler 1200 XE vybavený aj režimom Off-Road Pro, ktorý zabezpečuje nastavenie pre skútočný zážitok z jazdy v teréne. Režim „Off-Road Pro“ vypne systém ABS a trakčnú kontrolu a používa mapu škrtiacej klapky „Off-Road“.

• Optimalizované ABS do zákrut – podporované IMU (iba model XE)

Exkluzívne pre Scrambler XE je systém ABS Optimized Cornering, štandardnou výbavou. Tým sa zachová optimálny brzdný účinok bez ohľadu na uhol naklopenia. 

Scrambler 1200 XC je vybavený prepínateľným systémom ABS a jeho tri režimy ABS sú manuálne voliteľné cez jazdný režim nastaviteľný jazdcom.

• Optimalizovaná trakčná kontrola do zákrut – podporované systémom IMU (iba model XE)

Scrambler 1200 XE má štandardne systém Optimized Cornering Traction Control, ktorý automaticky prispôsobuje úroveň trakčnej kontroly v závislosti od jazdných podmienok. Tým sa zachová optimálna úroveň kontroly trakcie pre každý náklon motocykla.

Scrambler XC má namiesto toho prepínateľnú kontrolu trakcie s piatimi jazdnými režimami, ktoré sa ručne vyberajú cez jazdný režim konfigurovateľný jazdcom.

• IMU – inerciálna meracia jednotka (iba model XE)

Vylepšená inerciálna meracia jednotka, vyvinutá v spolupráci s firmou Continental, podporuje optimálnu funkciu systému Optimized Cornering ABS a Optimised Cornering Traction Control na Scrambler 1200 XE. Tým sa dosahujú konštantné merania uhlov náklonov a zrýchlení, ktoré zodpovedajú príslušným aktívnym bezpečnostným prvkom.

• Kompletné LED osvetlenie so svetlometom s denným svietením

Obidva modely Scrambler 1200 sa dodávajú s kompletným LED osvetlením, ktorý zahŕňa 5-palcový svetlomet, zadné svetlo s novými atraktívnejšími detailmi a smerovkami.

Svetlomet zahŕňa aj denné LED svetlá, ktoré poskytujú vynikajúcu viditeľnosť a charakteristický svetelný profil.

• Podsvietené spínače

Spínače na obidvoch modeloch Scrambler sú podsvietené z LED diód umiestnených vo vnútri spínačov, čo zvyšuje interakciu medzi jazdcom a motorkou a zlepšuje ovládanie tak, že vyžaruje jemné svetlo za všetkých svetelných podmienok.

• Spojkový asistent

Je navrhnutý tak, aby znížil vynaložené úsilie jazdca na páku spojky, čo zabezpečuje ľahšie ovládanie a cit spojky a uľahčuje jazdu aj na dlhšie vzdialenosti.

• Bezkľúčové zapaľovanie

Systém bezkľúčového zapaľovania Triumph je štandardnou výbavou pri oboch modeloch. Systém rozpozná blízkosť kľúča a potom umožní zapaľovanie pomocou štartovacieho tlačidla na riadidlách. K dispozícii je tiež možnosť vypnúť funkciu bezdrôtového prenosu kľúča jediným stlačením tlačidla pre ešte väčšiu bezpečnosť.

• Vyhrievané gripy

Vyhrievané gripy sú tiež štandardnou výbavou Scrambleru 1200 XE 

Pre Scrambler XC sú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo. Sú úhľadne integrované s tlačidlom ovládania na ľavej rukoväti a poskytujú väčší komfort jazdy v dvoch režimoch.

• Tempomat

Elektronický tempomat je súčasťou štandardnej výbavy u oboch modelov Scrambler. Ide o systém s jedným tlačidlom, ktorý je namontovaný do spínacej skrinky na ľavej strane riadidiel. Táto funkcia je ľahko prístupná pri jazde pre maximálne pohodlie a bezpečnosť.

• Nabíjanie cez USB

Obidva nové Scramblery majú napájaciu zásuvku USB na nabíjanie osobných zariadení. USB zásuvka je integrovaná do novej penovej podložky pod sedadlom.

• Prvý integrovaný ovládací systém GoPro na svete

Prvý na svete a pre každý motocykel – Triumph predstavuje integrovaný ovládací systém GoPro, ktorý uľahčuje prevádzku kamery GoPro, vďaka pripojeniu cez Bluetooth modul. Pripojenie a ovládanie sa zobrazuje na prístrojovom paneli TFT, čo umožňuje intuitívne ovládanie videa a fotografovania prostredníctvom prepínača na riadidlách.

• Turn-by-turn navigačný systém

Ďalšie prvenstvo Triumphu prichádza so zavedením integrovaného navigačného systému turn-by-turn v spolupráci so spoločnosťou Google ™ – prvým partnerom v oblasti výroby motocyklov. Ovládanie navigácie je uľahčené pripojením prostredníctvom modulu Bluetooth. Keď jazdec vyberie trasu v aplikácii Triumph a spustí navigovanie, na obrazovke prístrojového panela sa zobrazujú symboly pomocou jednoduchých grafických ikon. Pomocou tohto systému má jazdec k dispozícii navigačný systém, plánovač trasy, cieľovú destináciu a zaujímavé miesta, ako sú hotely, čerpacie stanice a reštaurácie.

• Aplikácia Triumph

Pre telefóny so systémom iOS a Android si môžu jazdci zdarma stiahnuť novú aplikáciu Triumph, ktorá poskytuje funkcie pre ovládanie navigácie. Navigovanie, plánovač trasy, cieľová destinácia a zaujímavé miesta (hotely, pumpy, reštaurácie atď.) sú ovládané jazdcom prostredníctvom tejto aplikácie.

• Integrovaný telefón a ovládanie hudby

Nový Scrambler 1200 má plne  integrovaný telefón, ktorý je možné pripojiť cez Bluetooth, s jasným zobrazením na farebnom TFT prístrojovom paneli a intuitívnou obsluhou telefónu cez spínače na riadidlách, čo umožňuje jazdcovi vybrať si hudbu, ovládať hlasitosť a prijímať hovory. Pripojenie telefónu umožňuje modul Bluetooth.

Prvotriedna špecifikácia a výbava

Vďaka jedinečnej spolupráci s Öhlins a špecializovanými šasi nového Scrambleru prispôsobenými na terénne podmienky a pohodlnú ergonómiu jazdca je nový Scrambler 1200 vyvinutý tak, aby priniesol prvotriednu kombináciu vlastnosíi „klasiky a adventure“.

Oba modely majú úplne nové unikátne plne nastaviteľné dvojpružinové zadné odpruženie Öhlins, ktoré poskytuje prvotriednu funkcionalitu tlmičov a zavesenie kolies pre mimoriadne terénne vlastnosti a svetlú výšku.

Extrémnejšia verzia XE so zameraním na off-road disponuje zdvihom tlmičov 250 mm a dvojúčelové XC-čko má zdvih tlmičov 200 mm. Obidva modely majú tlmiče Öhlins s externými zásobníkmi.

„Dvojitá pružina zadného zavesenia Öhlins na nových modeloch Triumph Scrambler 1200 kombinuje nové technológie pričom inšpiráciu čerpali v motokrose 70-tych rokov, aby priniesli vysoký výkon a dlhšiu možnosť zdvihu tlmiča.

„Náš testovací tím bol ohromený výkonom nových Scramblerov 1200 a považoval ich za skutočne schopnejšie v teréne než mnohé adventure motocykle, ktoré sme testovali.“ – Emil Åberg

Oba modely Scrambler 1200 majú tiež novú hliníkovú výkyvnú vidlicu s dlhým posuvom (na verzii XE ešte dlhší ako na XC), takže nové XC a XE sú skutočne schopné jazdy vo všetkých jazdných podmienkach.

Komentáre sú vypnuté.

Copyright © 2017 | Design by EXWEB