Online shop
Facebook

TRIUMPH TIGER SPORT

 

TIGER 1050 SPORT

Nový Triumph Tiger Sport

  • Úplne nový model pro rok 2013
  • Nárast výkonu 10PS, teraz s výkonom 125PS
  • Letmo uložená kyvná vidlica a plne prepracované zavesenie
  • Prepracovaná ergonómia jazdca a spolujazdca tak aby sa  zvýšila príťažlivosť motocykla
  • Nový dynamický systém upevnenia kufrov s nosnosťou každého z nich 10kg, dostupné ako príslušenstvo
  • Dve nové farebné prevedenia a športová grafika
  • Dvojročná záruka bez ohľadu na množstvo najazdených kilometrov je štandardom

Triumph pro rok 2013 vylepšil Tigra tak komplexne, že v súlade s novým športovým dizajnom mu musel dať aj nové meno: Tiger Sport.

Zadná časť motocykla je úplne nová, vetšina viditeľných komponentov prednej časti bola inovovaná a charakteristický trojívalec 1050ccm získal 10PS naviac.

Tiger Sport je v štýle cestného adventure motocykla pre jezdcov, který preferujú kľúčové hodnoty poskytujúce zábavu na motocykli: silný a príťažlivý motor, pevné riadenie a jazdecká pozícia vhodná na všetky typy ciest. Prichádza s hlavným bonusom: Triumph pracoval na posilnení šasi a vylepšil zavesenie pre ostré prejazdy zátačkami a zároveň je Tiger Sport praktickejším a pohodlnejším než kedykoľvek predtým.

TIGER 1050 SPORT je vynikajúci univerzálny motocykel, napínavo pútavý a agilný na náročných okreskách, je skutočným cestovným motocyklom a zároveň aj motocyklom pro každodenné použitie. Tiger Sport je pre mnoho jazdcov ideálnou športovou motorkou do reálného sveta, umožňujúcu cestovánie na dlhé vzdialenosti pri vysokom pohodlí jednoho ale aj dvoch jazdcov, ale taktiež bezpečný prejazd hustou každodennou dopravou vďaka dobrému prehľadu, vzpriamenej jazdeckej pozícii, silnejšiemu motoru a vylepšenému ABS.

Zmeny oproti súčasnému modelu Tiger 1050 sú skutočne rozsiahle:

Nová karoséria – “zadná časť” motocykla, bočné panely a plexi sú nové, dávajú motocyklu štíhlejší, športovejší a modernejší vzhľad a účelný postoj. Motocykel je taktiež osadený novým klinom pod motorom v štandardnej verzii.

Vyšší výkon – nový výfuk a revízia systému sania pomohly inžinierom Triumphu vypustiť ďaľších 10 koní a 6Nm krútiaceho momentu v celej škále otáčok. Evokatívne bručanie trojvalca je teraz eště výraznejšie, zatiaľčo o jeden zub vetšia zadná rozeta zlepšuje akceleráciu. Revízia prevodovky zjemnila radenie jednotlivých rýchlostných stupňov. Celkový výkon stroja teraz činí 125 PS (123bhp, 92kw) a 104Nm.

Spotreba paliva – opatrné prepracovanie kalibrácie vstrekovania paliva je vo výsledku poznať v menšej spotrebe paliva a zvýšenom výkone. Motocykel prejde na plnú nádrž zhruba o 7% väčšiu vzdialenosť. Letmo uložená kývna vidlica – špeciálne vyvinutá pre Tiger Sport. Dodáva na športovom vzhľade, zlepšuje zadnú časť motocykla a dává viac priestoru pre nový výfuk a väčšie kufre.

Nové svetlomety – štvorreflektorové svetlomety nahradily predchádzajúce projektory, pričom pri súčasnom znížení váhy, zmene vzhľadu motocykla sa podarilo  podstatne zvýšiť výkon osvetlenia.

Zlepšenie ergonómie – sedlo jazdca je o 5mm nižšie (830mm), vpredu rovnejšie a dovoľuje jazdcovi podstatne lepšie dosiahnuť na zem, čím sa stáva vhodným pre širšiu škálu jazdcov. Sedlo je taktiež dlhšie a vytvára viac priestoru pre vyšších jazdcov. Riadidlá sú nižšie a bližšie jazdcovi pre športovejší charakter motocykla a priamejší pocit, zatiaľčo nové plexi zabezpečuje lepšiu ochranu proti vetru. Zadné sedlo je taktiež nižšie a umožňuje spolujazdcovi byť viac schovaný za jazdcom pred vetrom a jednoduchšie nasadanie na motorku. Vylepšené rukoväte sú teraz v štandarde.

Vyššia kapacita kufrov – nový podsedlový rám znižuje výšku sedla spolujazdca, je silnejší a dovoluje inštaláciu voliteľných bočných kufrov, ktoré umožňujú odloženie integrálnej prilby, a sú aj dimenzované na dvojnásobnu váhu (teraz 10kg každý) oproti kufrom predchádzajúcim. Dynamický systém bočných kufrov Triumph disponuje pohyblivým prepojením mezi obidvomi kuframi k izolácii turbulencií vyvolaných pohybom z podvozku. 

Nový združený ovládač – je na ľavej strane riadidiel a umožňuje ovládánie všetkých funkcií prístrojovej dosky ľavou rukou, bez nutnosti pustenia riadidiel.

Revidovaná geometria – o pol stupňa strmejší uhol riadenia a ľahko zvetšený rázvor zlepšujú presnosť, spätnú väzbu a stabilitu.

Nové zavesenie – plne nastavitelné zavesenie bolo úplne prepracované, má nové pružiny a valce v tlmičoch a dává Tigru Sport typickú ostrosť a zároveň tu zostáva rezerva výborného ovládania i pri väčšom zaťažení.

Nové ABS – radiálne brzdiče tohto motocykla sú podporené najnovším systémom s novým modulátorom pre lepší účinok pri extrémnom brzdení.

Liate hliníkové kolesá sú unikátne a prichádzajú s najnovšími špičkovými pneumatikami Pirelli Angel GT.

Vysoká pozornosť bola venovaná detailom – Tiger Sport je plný skvelých detailov, ako je tvrdší materiál na spodnej strane sedla, vďaka čomu  jazdci môžu odpočívať na zemi, pekné tvarované stupačky, farebné prešívanie sedla, pekné hliníkové držiaky bočných kufrov, štýlové „okuliare“ a bočné kryty motora. Závažia riadidiel vyzerajú taktiež veľmi dobre a pod sedlom je miesto  pre doplnkový zámok v tvare „U“ a  aj  priehradka pre rukavice.

Nové farebné provedenie – Tiger Sport je dostupný v metalickej bielej Crystal White a v červenej Diablo Red.

Príslušenstvo a záruka

Široká škála originálneho príslušenstva je dostupná pre Tiger Sport a zlepšuje jeho vzhľad a funkcie.

Ako u ostatných modelov Triumph i Tiger Sport prichádzajú na trh s dvojročnou zárukou bez ohľadu na množstvo najazdených kilometrov.

Lifestyle Servis Tuning Financovanie