Online shop
Facebook

NÁVRAT LEGENDY - MOTO GUZZI CALIFORNIA 1400 CUSTOM

Projektom California 1400 , Moto Guzzi pretvára význam výrazu luxusný motocykel. Skĺbením v jedno, dvoch odlišných prvkov štýlu. Taktiež kombinuje dizajnový  výraz a najnovšie technológie. California sa stala symbolom schopnosti stavať výkonné a štýlové motocykle od roku 1921. Modely California Custom a Touring sú stavané ručne v továrni v Mandelo del Lario a so svojimi inováciami, a štýlom reprezentujú zlomový bod v histórii jednej z najstarších a najrešpektovanejších značiek motocyklov.

Moto Guzzi California bola po viac ako štyri desaťročia najslávnejším Talianskym motocyklom na cestách celého sveta.

Kariéra tohto modelu započala v roku 1970, po tvrdých testoch v USA. Tak sa Moto Guzzi V7 stala súčasťou flotily LAPD (polície mesta Los Angeles). To bolo po prvý krát, čo v USA vyhrala verejnú zákazku iná ako americká firma. Týmto taktiež symbolicky porazila ich národných výrobcov.

Novinkou bol aj obrovský záujem v Európe, ktorý generovali tieto stroje v službách LAPD. V7 a V7 Special si získavali výbornú reputáciu a silné zázemie. Oproti strojom na fotkách 

 dialničnej stráže LAPD , je jasné že cilvilná verzia V7 je iná ako policajne kusy. Plicajné stroje dostali špeciálne zväčšené sedadlo, väčšie riadidlá, nášľapy a viac chrómovaných častí. To sú elementy, ktoré dodali modelu V7 populárny amerikanizovaný štýl a tak sa továreň rozhodla vyrábať samostatný model od roku 1971 s názvom California.

Počas siedmych generácii a 4 kubatúr bolo vyrobených viac ako 100 000 kusov tohto modelu.

Dobre známa všetkým , milovaná mnohými a doslova vyhľadávaná jazdcami, ktorí obľubujú dlhé trate. Počas 40 ročnej kariéry, Moto Guzzi hliadkovala na Amerických diaľniciach, sprevádzala monarchov a prezidentov, parkovala v garážach známich celebrít, hercov , spevákov... Tým sa navždy Moto Guzzi zapísala do svetovej histórie motocyklov.

Viac ako akýkoľvek iný model, vyrobený v Mandello del Lario, California reprezentuje hodnoty a silu Moto Guzzi ako značky. Štýl, komfort, spoľahlivosť a výkon.  Úspech motivovaný vzácnou kvalitou: Znalosť, ako skĺbiť komfort a prepravnú kapacitu do výkonného cestovného motocykla.     

Počiatkom tohto stroja bola štylistická intuícia, inovácie, ale stale rozpoznateľný dizajn dedičstva siedmych modelov California.  Hlavné prvky Moto Guzzi boli pretvorené na najdokonalejšie technológie najlepšieho motocyklového koncernu, dosahujúceho úspechy ako:

  • Najväčší dvojvalec vyrobený v Európe, schopný produkovať explozívny krútiaci moment 120 Nm už pri 2750 ot./min.
  • Prvý cruiser na svete vybavený trakčnou kontrolou a voľbou palivových máp, za čo vďačí technológii Ride by Wire. K dispozícii sú tri nastavenia: Tourismo, Veloce a Pioggia(Dážď)
  • Prvý Cruiser na svete vybavený LED technológiou (denného svietenia) v prednom svetlomete.
  • Nový dvojitý kolískový rám , vybavený elastickým podporným systémom , schopným redukovať prenos vibrácii
  • Nový kardanový pohon je tým najlepším na trhu, vďaka ktorému je motocykel tichý a jemný.

Pri bližšom pohľade , od kolies po prístrojovú dosku , od kvality montáže, po kvalitu povrchov zistíte, že tento model je definitívnym zvratom v histórii značky Moto Guzzi.

Lifestyle Servis Tuning Financovanie