Online shop
Facebook

MV AGUSTA STRADALE 800

 

Dych berúce brzdenie a vynikajúca akcelerácia. Ulice mesta... Okresné cesty.. Diaľnice. Rôzne situácie vždy vyžadovali rôzne brzdové komponenty, čo je teraz minulosťou. Stradale 800 prepisuje zaužívané pravidlá. Je tým pravým motocyklom v každom okamihu, na akejkoľvek ceste.

Nový model Stradale 800 kombinuje skúsenosti značky MV Agusta z rôznych modelov, ktoré má vo svojej produkcii. Použili , pre nich typický, rám typu ALS, jednoramennú kyvnú vidlicu, ktorá je k rámu pripojená cez odľahčené hliníkové odliatky. Pre ďalšie zlepšenie tohto modelu sa inžinieri zamerali na dizajn a prepracovanosť podvozku. Vpredu má svoje miesto obrátená teleskopická vidlica Marzocchi, ktorá je nastaviteľná pre kompresiu, odskok, a predpätie pružiny. Jej chod je 150mm. Jednoramenná „kyvka“  je s rámom prepojená kompletne nastaviteľnou tlmiacou jednotkou s chodom 150 mm. Tento podvozok bol navrhnutý jedine pre model Stradale 800. Preto bol rázvor predĺžený o 30mm na hodnotu 1460mm a preto bola predĺžená aj „kyvka“ .  Pozícia jazdca je rovnako upravená. Výška sedadla je 870mm (-10mm ), čo urobilo motocykel ešte ovládateľnejším a prinieslo väčší komfort. Predná časť bola osadená ochranným plexi-štítom, ktorý dokonale zapadá do dizajnu tohto modelu. Dostal taktiež aj väčšiu nádrž, ktorej kapacita je 16 litrov + 4 litre rezerva a v kombinácii s vynikajúcou tepelnou účinnosťou pohonnej jednotky najazdíte medzi zastávkami na tankovanie ohromné vzdialenosti. Hydraulická spojka prispela vysokou mierou ku zvýšenému komfortu jazdy.

Štandardom u tohto modelu sú aj dva bočné kufre, taktiež dokonale zasadené do dizajnu motocykla, pričom nesú aj vstavané blinkre. Riešenie, ktoré si vyžiadalo viac práce, ale veľkou mierou prispelo k bezpečnosti, pretože aj z veľkej vzdialenosti je tento motocykel jednoznačne viditeľný. Vpredu túto úlohu zaujali indikátory na ochrane rukovätí.

Radový trojvalec s kapacitou 798cm3 bol vyvinutý špeciálne rpe tento model. Maximálny výkon je 115koní pri 11000 ot./min. a maximálny  krútiaci moment je 78,5 Nm pri 9000 ot./min. To sú údaje, ktoré charakterizujú motocykel kombinujúci elasticitu a mohutnú akceleráciu.  Exkluzívne riešenie značky MV Agusta je kľukový hriadeľ, ktorý sa otáča v opačnom smere ako je to zvykom. To prispieva k jednoduchšej ovládateľnosti najmä počas prudkých zmien smeru jazdy.

Elektronika MVICS (Motor & Vehicle Integrated Control System) sa skladá z elektronického plynu systému Ride-by-Wire a elektronicky regulovaných škrtiacich klapiek značky Mikuni, čo dovoľuje použitie 4 rôznych palivových máp. Tieto nastavenia ponúkajú rôzne charakteristiky výkonu a krútiaceho momentu: Sport prináša výkon 115 koní a typický charakter motocyklov MV; Normal ponúka 90 koní a jemnejšiu odozvu na plyn, čo je vhodné hlavne pre turistiku; Rain je mód vyvinutý pre jazdu na vlhkej vozovke. Štvrtý mód je plne nastaviteľný, tak ako je ti už u MV zvykom. Stradale 800 prenáša výkon na vozovku najprogresívnejšie ako je to možné. V štandarde tak prichádza so systémom ABS Bosch 9 Plus, ktorý je vybavený systémom RLM (Rear wheel Lift-up Mitigation), čo v jednoduchosti zabraňuje zadnému kolesu, aby sa pri brzdení odliepalo od zeme. V štandarde taktiež dostal systém EAS 2.0, ktorý je najkomplexnejším systémom rýchlo-radenia na trhu, ktorý eliminuje nutnosť použitia spojky počas radenia hore aj dole. Komfort a športové výkony sú opäť spolu.


Farebné schémy: červená/Strieborná, Perlová biela/Letecká šedá, Bronzová/Perlová biela

Lifestyle Servis Tuning Financovanie