08aug, 2019
0
DAYTONA Moto2 765 Limited Edition

DAYTONA Moto2 765 Limited Edition

DAYTONA Moto2 765 Limited Edition – jedinečná možnosť rezervácie

Spoločnosť Triumph oznámila, že na jar v roku 2020 bude k dispozícii limitovaná séria motocyklov Daytona 765. Pri výrobe tohto cenného kusu budú uplatnené aj skúsenosti z vývoja špeciálu pre Moto2.
Presný názov znie „Triumph Daytona Moto2 765 Limited Edition“. Nový superšportový stroj se bude vyrábať v dvoch verziach. Pre Európu a Áziu a USA a Kanadu. Každý z týchto trhov obdrží limitovanu sériu 765 kusov. Dá sa teda očakávať výrazná prevaha dopytu nad ponukou. Dúfame že sa podarí získať z tohto špeciálu aspoň 1 kus pre slovenský trh.
Srdcom novej Daytony bude motor 765, který bol prvýkrát uvedený v modeli Street Triple RS. Zaujímavosťou je, že Daytona 765 bude jednoznačne najsilnejším motocyklom tohto typu, který bol doteraz vyrobený. Z továrne Triumph presakujú informácie, že motocykel bude vybavený“podstatne vyšším výkonom a krútiacim momentom“, než Street Triple RS, z ktorého vychádza. Kompletný stroj bude taktiež výrazne ľahší než stará Daytona 675R.

Motor Street Triple RS poskytuje 121 koní, zatiaľčo špeciál Moto2 765 uvádza viac, ako 138,. Odvodiť sa teda dá, že výkon novej Daytony bude niečo mezi 130 – 135 koňmi.
Stroj bude vybavený titanovým výfukovým systémem Arrow, s koncovkou vyvedenou do boku rovnako, ako je tomu u špeciálov pre Moto2.
Palubná doska je tvorená TFT displejom s uvítacou obrazovkou evokujúcou display závodného stroja. Z ďalších technických lahôdok napríklad päť jazdných režimov vrátane módu TRACK, určeného pre závodný okruh a obojstranný quickshifter pre rýchle radenie bez použitia spojky.
Nová Daytona bude lakovaná do monochromatického vyobrazenia britskej vlajky na celom stroji, inšpirovaného testovacími prototypmi Moto2.
Oficiálne predstavenie prebehne pri príležitosti britskej Moto GP v Silverstone, kde mu bude venované čestné kolo.
Podľa prehlásenia továrne budú prvé kusy k dispozícii počiatkom marca 2020. V prípade záujmu sa viac informácií o rezervácii tejto jedinečnej motorky môžete dozvedieť na tel.: +421 917 733 173 alebo email: info@motocorse.sk.

Komentáre sú vypnuté.

Copyright © 2017 | Design by EXWEB