27jan, 2018
0
Temnejší, drsnejší, silnejší.

Nový Bonneville Bobber Black kombinuje nadčasovú DNA Bonnevillu a hot rod štýl s ešte vzdornejším výrazom a najvyššou úrovňou špecifikácie.

Najnovší prírastok do rady Bonneville Bobber má niekoľko nových…

Príbeh Bonnevillu Bobber Black

Temnejší, drsnejší, silnejší.

Nový Bonneville Bobber Black kombinuje nadčasovú DNA Bonnevillu a hot rod štýl s ešte vzdornejším výrazom a najvyššou úrovňou špecifikácie.

Najnovší prírastok do rady Bonneville Bobber má niekoľko nových vymožeností vyššej špecifikácie a čierne povrchové úpravy, ktoré z neho robia jednu z najtemnejších, najdrsnejších a najagresívnejších motocyklov v rade Triumph.

Bobber s nádychom

Vďaka novému nastaveniu vidly Showa, dvojitým kotúčovým brzdám Brembo, 16 „prednému ráfiku a  motoru, rámu sedadla, okraju svetlometu a urezaným dvojitým tlmičom výfuku v čiernom prevedení a ručne robeným unikátnym detailom nádrže a podvozku, je každá časť motocykla temnejšia a drsnejšia.

Motor a technológia

V srdci Bonnevillu Bobber Black nájdete špičkový motor Bonneville 1200 cm3 s vysokým krútiacim momentom a jeho jedinečnou Bobber melódiou. Kvapalinou chladený 8-ventilový paralelný dvojvalcový motor produkuje 76 HP (57 kW) pri 6 100 ot/min a maximálny krútiaci moment 106 Nm pri 4 000 ot/min, čo je až o 10% viac krútiaceho momentu ako u Bonneville T120. Pohonná jednotka, ktorá poháňa Bonneville Bobber Black, je taká agresívna ako samotný vzhľad motocykla.

Bonneville Bobber Black má značné množstvo inovatívnych technológií zameraných na jazdcov, ktoré sú diskrétne umiestnené, aby zachovali kultovú siluetu Bobbera. Prvotriedne nastaviteľné plávajúce hliníkové sedadlo má nízku výšku 688 mm, čo umožňuje sebavedomú jazdnú polohu, prispôsobiteľnú každému jazdcovi. Systém zavesenia mono-shock, ktorý je ukrytý pod plávajúcim sedadlom, pomáha zabezpečiť hladký a pohodlný zážitok z jazdy. Road a Rain jazdné režimy, vypínateľná trakčná kontrola, jednotlačidlový tempomat, spojkový asistent, ABS a imobilizér sa poskytujú ako štandardná výbava a nové 16 „predné koleso pomáha vytvoriť agresívnejší postoj bez kompromisu v jazde. Najnovšia rada Bonneville Bobber je sprevádzaná výrazným 5-palcovým multifunkčným LED svetlometom, ktorý zahŕňa logo a denné svietenie DRL od Triumphu. Bonneville Bobber Black má úplne novú prednú vidlicu Showa so zdvihom 47 mm, dvojité 310 mm predné kotúče a 2-piestikové axiálne strmene Brembo.

Vzdorný nádych s moderným výkonom

Pri hlbšom pohľade na detaily, nájdete pravosť a prvotriednu kvalitu v každej časti. Kryt batérie s popruhom z nehrdzavejúcej ocele, klasický zadný náboj inšpirovaný bubnovou brzdou, dvojité škrtiace klapky v karbónovom prevedení, a zadným blatníkom dodávajú klasickú autentickosť a kvalitné detaily tohto agresívne vyzerajúceho továrenského skvostu.

Bonneville Bobber Black … temnejší, drsnejší, silnejší stroj s minimalistickým vzhľadom a vzdorným nádychom, ktorý prináša bezkonkurenčný moderný výkon.

So všetkými unikátnymi vlastnosťami Bonneville Bobber

 • Autentický svojský štýl
 • Elegantná technická inovácia
 • Napínavý hot rod so zvukom

Teraz s ešte väčším nádychom

 • Viac agresívny postoj s 16“ predným kolesom (v porovnaní s 19“ na Bobberi) a prednou vidlou so zdvihom 47 mm (v porovnaní so 41 mm na Bobberi)
 • Absolútne čierny štýl, detaily a povrchové úpravy celého motocykla

S ešte vyššou špecifikáciou

 • Špičkové dvojkotúčové predné brzdy s brzdovými strmeňmi Brembo
 • Vidlica Showa vyššej špecifikácie
 • LED svetlomet vyššej špecifikácie s výrazným denným svetením
 • Jednotlačidlový tempomat ako štandardná výbava

Autentický svojský štýl a ešte viac agresívnejší

S impozantným postojom, rozlišujúcim prítomnosť a kultovú Bobber siluetu, Bobber Black zdieľa nízky a minimalistický postoj Bobbera – účelný a výrazný. Zahŕňa všetky klasické charakteristické znaky Bobberu ako sú jednomiestne sedadlo, minimalistická karoséria, tvarovaná palivová nádrž Bonneville, minimalistické blatníky so stredovým hrebeňom a autentické ráfiky so špicami.

Bobber Black ponúka množstvo detailov a povrchových úprav v čiernom prevedení. Tie obsahujú:

 • Čierny lakovaný výfuk (tlmiče hluku, zvody a rebrované krúžky)
 • Čierny anodizovaný brzdový pedál a stupačky
 • Radička s čiernym anodizovaným povrchom
 • Čierne anodizované páčky brzdy a spojky
 • Čierne riadidlá a čierne anodizované svorky
 • Čierna lakovaná spodná časť sedadla
 • Čierne lakované kryty motora, kryt vačky a kryt rozety
 • Čierny chrómovaný rám svetlometov
 • Čierne lakované náboje kolies

Bobber Black nesie všetky nádherné detaily Bobbera, a môže sa pochváliť autentickou skrinkou batérie s krytom inšpirovaným klasikou a popruhom z nehrdzavejúcej ocele, klasickým zadným nábojom inšpirovaným bubnovou brzdou, zadným blatníkom, bočným zapaľovaním, spätnými zrkadlami na konci riadidiel a prémiový značkový uzáver palivovej nádrže. Karbónové dvojité telo škrtiacej klapky a lesklé čierne smerovky.

Prichádza s dvoma atraktívnymi farebnými prevedeniami. Bobber Black je k dispozícii buď v klasickej lesklej Jet Black, alebo v štýlovej a dobovej matnej Jet Black.

Elegantná inžinierska inovácia, teraz ešte vyššia špecifikácia

Bonneville Bobber Black zdvíha latku z hľadiska špecifikácie a poskytuje charakteristickú a triedu-definujúcu jazdnú dynamiku.

Brzdy Triumph najvyššej špecifikácie v rade Bonneville s ABS ako štandard. Bobber Black má vpredu prvotriedne 310 mm dvojité kotúče s dvojitými 2-piestikovými strmeňmi Brembo a zadným kotúčom s 1-piestikovým strmeňom. Zavesenie kolies tiež prešlo vylepšením v provnaní s modelom Bobber s hrubou prednou vidlicou 47 mm Showa, ktorá ponúka 90 mm zdvih pre lepší pocit a spätnú väzbu. Nové 16“ predné koleso, ktoré je vybavené klasickými „špicami“, čiernymi ráfikmi a špeciálne vyvinutými pneumatikami Avon Cobra, dodáva Bobberu Black jeho hrubý a svalnatý postoj.

Rovnako ako značne vylepšené špecifikácie si Bobber Black zachováva elegantné inžinierske inovácie, ktoré sú teraz synonymom pre Bobber – krásne a charakteristické plávajúce hliníkové sedadlo s konzolovou podporou, nastaviteľná jazdná poloha, elegantná monoshock jednotka zavesenia zadného kolesa a výkyvné rameno pre ostrý vzhľad a čistú líniu ukrytej technológie.

Dostupný pre ľubovoľnú veľkosť jazdca, Bobber Black má nízku výšku sedadla len 688 mm a poskytuje vynikajúcu ergonómiu a nízku polohu ťažiska, ktorá zvyšuje sebavedomie.

Kategóriu-určujúca schopnosť, teraz s ešte väčšou úrovňou technológie

Predok modelu Bobber Black je zmenený novým 5 “ LED svetlometom s unikátnym denným LED svietením (DRL) a očarujúcim trojuholníkovým logom Triumph, ktorý je integrovaný do clony svetlometov. Jazda na dlhšiu vzdialenosť na Bobberi Black  je taktiež jednoduchšia vďaka tempomatu v štandardnej výbave, ktorý je ľahko dostupný cez jediné tlačidlo, elegantne tvarované v paneli spínačov na ľavej strane riadidiel.

Technológie zamerané na jazdca sú prenesené z Bobbera a sú citlivo integrované aby bola zabezpečená čistá línia – patria sem Road a Rain jazdné režimy, oba poskytujúce plný výkon, a vypínateľná trakčná kontrola pre maximálnu bezpečnosť a jazdcovu kontrolu. Okrem toho má spojku s funkciou asistencie,  ktorá znižuje potrebné úsilie pri stlačení spojkovej páčky, aby sa zabránilo únave jazdca, odolné a energeticky úsporné LED svietenie (zadné svetlo, smerovky a osvetlenie poznávacej značky) a najmodernejší imobilizér s transpondérom integrovaným do prémiového kľúča s odznakom Triumph pre maximálnu bezpečnosť.

Štýlovo minimalistický rýchlomer Bobberu Black s nastaviteľným uhlom, má obrobený ciferník a multifunkčný displej ovládaný ľahko dostupnými ovládačmi.

Rovnako ako u všetkých modelov Triumph v rade modernej klasiky aj nový Bonneville Bobber Black je kvapalinou chladený, má znižené emisie a ponúka vysoký prvý veľký servisný interval 16 000 km.

Štandardná výbava

Kompletné LED osvetlenie s LED svetlometom a denným svietením DRL

Nový výrazný a elegantný 5“ LED multifunkčný svetlomet s krásnym trojuholníkovým logom Triumph. Ďiaľkové, stretávacie a predné obrysové svetlá plus LED denné svietenie Triumph.

Kompaktné a elegantné LED zadné svetlá s výrazným svetelným vzorom, LED smerovky a LED osvetlenie špz sú výkonné a trvanlivé.

Jediné tlačidlo ovládania tempomatu

Jednoduché ovládanie, jedným stlačením tlačidla ho zapnete, jedným stlačením nastavíte rýchlosť a jedným stlačením zrušíte. Ľahko prístupné tlačidlo namontované do panela spínačov pri ľavej ruke na riadidlách.

Ride-by-Wire

Pre jasnejšiu, presnejšiu a citlivejšiu odozvu škrtiacej klapky, so zlepšeným prechodom škrtiacej klapky pri zapnutí/vypnutí. Umožňuje rôzne mapy škrtiacej klapky, spojené s dvoma rozdielnymi jazdnými režimami.

Jazdné režimy

Jazdné režimy Rain a Road sú prepojené so systémom Ride-by-Wire a je ich možné voliť pomocou nového spínača.

ABS

Súčasný bezpečnostný štandard, s minimálnym vizuálnym dopadom. Systém ABS je citlivý a nenápadný.

Vypínateľná trakčná kontrola

Súčasná vypínateľná kontrola trakcie, ktorá maximalizuje bezpečnosť a jazdcovu kontrolu.

Spojkový asistent

Znižuje úsilie na páku spojky. Spojka s posilňovačom zlepšuje jazdu dlhé trasy a znižuje únavu jazdca.

Imobilizér

Najmodernejší systém imobilizéra ako štandard, s transpondérom zabudovaným do kľúča s logom Triumph.

Vzrušujúci „hot rod“ a zvuk

Kriticky uznávaný paralelnému dvojvalcový motor s objemom 1200 cm3 s vysokým krútiacim momentom s intervalom zapálenia 270 ° a výnimočnou melódiou Bobberu dodáva špičkový krútiaci moment a výkon od dolného spektra otáčok:

 • Max. krútiaci moment 106 Nm pri 4 000 ot./min
 • Max. výkon 77 PS pri 6 100 ot./min

Bobber Black má tiež nový dvojitý priamy výfuk v čiernom laku so šikmo urezanými koncami, s čiernymi tlmičmi a skrytým katalyzátorom. Dvojkomorový airbox s dvojitým filtrom pomáha dodávať výfuku bohatý a surový tón a pocit „hot rodu“.

Viac ako 120 druhov voliteľného príslušenstva

Rovnako ako u Bonnevillu Bobber, aj Bobber Black bol navrhnutý pre  prispôsobením na mieru, s viac ako 120 originálnymi druhmi príslušenstva pre vlastný štýl, ďalšie detaily, zvýšené pohodlie a vyšší výkon. Patria k nim rôzne možnosti riadidiel typu „mini ape“, alternatívne spätné zrkadlá, kompaktné LED smerovky, krátke blatníky, batožina a vyhrievané gripy.

Značkové príslušenstvo zahŕňa aj zadné nastaviteľné odpruženie Fox a elegantné opracované hliníkové tlmiče výfuku Vance & Hines s nastaviteľnými koncovkami.

Komentáre sú vypnuté.

Copyright © 2017 | Design by EXWEB