25aug, 2019
0
Daytona Moto2 ™ 765 Limitid edition  – výnimočná, špeciálna a unikátna

Limitovaná séria – každý motocykel má svoje individuálne pridelené číslo. Produkcia bude obmedzená na 765 kusov pre USA a Kanadu…

Daytona Moto2

Daytona Moto2 ™ 765 Limitid edition  – výnimočná, špeciálna a unikátna

Limitovaná séria – každý motocykel má svoje individuálne pridelené číslo. Produkcia bude obmedzená na 765 kusov pre USA a Kanadu a 765 pre Európu, Áziu a zvyšok sveta.Unikátne číslo bude vyrazené na na každom motocykli.

Jedno z najslávnejších a jedinečných víťazstiev v pretekárskej histórii Triumphu – Florida Daytona 200 v roku 1966 dosiahol Buddy Elmore pričom sa prepracoval zo 46. miesta na štartovom rošte až na prvé miesto a zvíťazil na prototype T100 Tiger. Toto dramatické víťazstvo stálo pri zrode modelu Triumph Daytona.

Po návrate do modelovej rady začiatkom 90. rokov si Triumph Daytona upevnila svoje legendárne postavenie medzi pretekárskymi motocyklami vďaka motocyklu s  trojvalcovým motorom s objemom 675cc víťaziacim na  Isle of Man TT, Britských, Nemeckých, Francúzskych a svetových šampionátoch Supersports a opäť aj na Daytone 200. Aj vďaka  tohtoročnému víťazstvu na Isle of Man Supersport , ktoré dosiahol Peter Hickman, je Daytonu je možné považovať  za pravdepodobne stále najlepší športový motocykel strednej veľkosti na svete.

Triumph teraz oslavuje vzrušujúci návrat na najvyššiu úroveň pretekov motocyklov a jedinečné partnerstvo s FIM MotoGP ™ ako výhradný dodávateľ motorov pre Majstrovstvá sveta Moto2 ™ predstavením novej limitovanej edície britskej legendy Daytona Moto2 ™.

Nová Daytona je navrhnutá rovnakým tímom odborníkov, ktorý vyvinuli motor Moto2 ™. Nová limitovaná edícia Daytona Moto2 ™ 765 je vybavená jedinečným nový trojvalcovým motorom vychádzajúcim z Moto2 ™, ktorý poskytuje najvyšší výkon a krútiaci moment z produkcie motorov Triumph s objemom 765cc. Maximálnym výkon dosahuje hodnotu  130 PS pri 12 250 ot./min. a maximálny krútiaci moment 80 Nm pri 9 750 ot./min..  Vzrušujúce vyladenie motora môžete pocítiť  už v nízkom rozsahu otáčok a potom naprieč celým spektrom otáčok vďaka unikátnemu nastaveniu riadiacej jednotky motora pochádzajúcej z modelu Street Triple RS.

Motor obsahuje množstvo komponentov a vylepšenia výkonu odvodené priamo z programu vývoja motorov Moto2 ™, vrátane titánových vstupných ventilov, silnejších piestov, nových profilov vačiek, nového sania, upravených ojníc, kľuky a zvýšeného kompresného pomeru. Motor má tiež vyššie otáčky ako motor Street Triple RS o 600 ot./min., pričom červená čiara je teraz až na hodnote 13 250 ot./min..

Nová limitovaná edícia Daytona Moto2 ™ 765 tiež obsahuje nový výfukový systém Arrow race s TIG technológiou zvarov, ktorý prináša neuveriteľný zvuk Moto2 ™! Nový výfukový tlmič  namontovaný na boku, ktorý bol vyvinutý pre spoločnosť Triumph pre tento nový model, bol optimalizovaný z hľadiska výkonu, spoľahlivosti, účinnosti a ľahkosti.

S novou Daytonou Moto2 ™ 765 Limited Edition  sa môžete dostať najbližšie k skutočnej Moto2 ™ má novú prevodovku s optimalizovanými prevodovými pomermi pre pretekársku trať . Prvý prevodový stupeň vychádza priamo z programu vývoja motorov Moto2 ™.

Najvyššia špecifikácia víťazného motocykla spoločnosti Triumph  Daytona Moto2 ™ 765 Limited Edition, bude obsahovať odľahčené brzdy Brembo Stylema® s vynikajúcou špecifikáciou. Sú kompaktné a starostlivo tvarované, jedná sa o brzdy s najvyšším výkonom od spoločnosti Brembo pre okamžitú reakciu, vybrané pre svoju odolnosť na trati a účinné chladenie. Medzi ďalšie prémiové komponenty od spoločnosti Brembo patrí nastaviteľná brzdová páčka a radiálny valec MCS.

Nová Daytona je vybavená najmodernejšími cestnými  pneumatikami Pirelli. Pneumatiky Diablo Supercorsa SP sú optimálizované pre presnú jazdu  na cestách a na trati.  Excelentné jazdné vlastnosti zabezpečuje osvedčené  predné a zadné odpruženie Öhlins určené pre preteky. Predná vidlica s priemerom 43mm NIX30 a zadné tlmiče TTX36 – sú plne nastaviteľné.

Nová Daytona Moto2 ™ 765 Limited Edition je  teraz ešte ľahšia ako predchádzajúca verzia Daytona, čo zabezpečuje maximálnu ovládatelnosť  a dynamickú jazdu inšpirovanú pretekmi. Úspora hmotnosti sa dosiahla aj vďaka ľahšiemu hlavnému rámu a kývke, spolu s novou kapotážou vyrobenou z  ľahkých karbónových vlákien. Nová Daytona je tiež vybavená najľahšími kolesami v tejto triede – športové päťlúčové disky zo zliatiny hliníka s priemerom 17 palcov pre maximálnu ovládateľnosť so špecialne vyvinutým  čiernym lakovaním s vysokým leskom.

Netrpezlivo očakávaná nová edícia Daytona Moto2 ™ 765 Limited Edition zdieľa rovnaký precízne dokonalý podvozok ako prototyp motocykla Moto2 ™, ktorá vyhráva preteky Isle of Man TT Supersport.

Daytona Moto2 ™ 765 Limited Edition navrhnutá pre výnimočnú ovládateľnosť na ceste a na okruhu, má  špeciálne navrhnuté sedadlo vďaka ktorému je  znižená hmotnosť a posilnený športový charakter. Sedadlo je z  nového hladšieho materiálu optimalizované pre jazdu na okruhu, ktoré umožňuje ľahší pohyb jazdca. Zadný kryt sedla je inšpirovaný pretekmi a je integrovaný  do zadnej kapotáže.

V novej Daytona Moto2 ™ 765 Limited Edition je teraz štandardne predstavená podstatne vyššia úroveň moderných technológií, vrátane plne farebnej TFT prístrojovej dosky s jedinečnou novou štartovacou grafikou Moto2 ™ Triumph a časovačom kola. Prístrojová doska sa ovláda jednoducho a intuitívne aj počas jazdy nakoľko nová Daytona je vybavená najnovšími multifunkčnými ergonomicky optimalizovanými prepínacími tlačidlami spolu  s päťsmerovým ovládacím joystickom.

Po prvýkrát na Daytone môžu jazdci využiť aj päť nových jazdných režimov – Dážď, Cesta, Jazdec (individuálne nastaviteľný), Šport a Okruh – ktoré upravujú mapu škrtiacej klapky, nastavenia kontroly trakcie a ABS tak, aby vyhovovali štýlu jazdy a podmienkam na ceste.

Nová verzia Daytona Moto2 ™ je pripravená na jazdu na pretekárskej trati a je plne zameraná na maximálny výkon. Súčasťou štandardnej výbavy je aj technológia Triumph Shift Assist – rýchloradenie bez spojky tak smerom dole ako aj hore – ideálne pre jazdcov zameraných pre maximálny výkon na pretekárskom okruhu.

V závodnom štýle predstavuje nová edícia Daytona Moto2 ™ 765 Limited Edition novú kapotáž z ľahkých karbónových vlákien, ktorá sa skladá z nového kokpitu z jedného kusu, plnej kapotáže, prepracovanej zadnej jednotky, predného blatníka, horného krytu reťaze a spodného krytu reťaze v pretekárskej špecifikácii.

Novú Daytona Moto2 ™ 765 Limited edition rozoznáte ľahko podľa nezameniteľného lakovania inšpirovaného štýlom Union Jack ktorý je použitý aj pre Moto2 ™, s charakteristyckým oficiálnym označením Moto2 ™ a jedinečnou farebnou schémou s použitím karbónovej čiernej, grafitovej sivej a hliníkovej striebornej s jedinečným charakteristickým exponovaným karbónovým efektom a hliníkovými striebornými polepmi na nádrži.

Hlavný rám a kývka, majú výrazný eloxovaný povrch, ktorý výrazne znižuje hmotnosť v porovnaní s tradičným práškovaným lakovaním. Spolu s charakteristickým dvojitým svetlometom, bobbinmi zadného stojana a LED smerovkami je nový štýlový motocykel Daytona Moto2 ™ 765 pripravený na akúkoľvek cestu alebo pretekársky okruh.

Limitovaná séria – každý motocykel má svoje individuálne pridelené číslo. Produkcia bude obmedzená na 765 kusov pre USA a Kanadu a 765 pre Európu, Áziu a zvyšok sveta. Unikátne číslo bude vyrazené priamo na každom motocykli.

Originálne Triumph doplnky k motocyklu

S viac ako 35 originálnymi doplnkami Triumph, ktoré sú k dispozícii pre tento nový model, môžu zákazníci prispôsobiť svoju Daytonu svojim osobným potrebám pomocou štýlových, ochranných a bezpečnostných prvkov. Medzi nové doplnky patria moderné rolovacie LED smerovky s lesklým čiernym hliníkovým telom a krásna hliníková zadná nádobka na  brzdovú kvapalinu s laserom leptaným logom značky Triumph na uzávere. Jazdci môžu navyše pridať chrániče motora a vidly, držiak EČ a TPMS senzory.

Komentáre sú vypnuté.

Copyright © 2017 | Design by EXWEB